زانو پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان

زانو: پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان انتقال داده مشاهده تب کریمه کریمه کنگو

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دایره اختیارات انتخاباتی شورا در حال زیاد کردن یافتن است؟ ، مدل تازه نظارت استصوابی شورای نگهبان

لایحه جامع انتخابات سال‌هاست در راهروها و اتاق‌های دولت و مجلس در رفت و آمد است و با این حال هنوز حتی وظیفه بعضی از مفاهیم اساسی و کلان انتخاباتی روشن نشده است.

دایره اختیارات انتخاباتی شورا در حال زیاد کردن یافتن است؟ ، مدل تازه نظارت استصوابی شورای نگهبان

مدل تازه نظارت استصوابی شورای نگهبان /دایره اختیارات انتخاباتی شورا در حال زیاد کردن یافتن است؟

عبارات مهم : سياسي

لایحه جامع انتخابات سال هاست در راهروها و اتاق های دولت و مجلس در رفت و آمد است و با این حال هنوز حتی وظیفه بعضی از مفاهیم اساسی و کلان انتخاباتی روشن نشده است.

اعتماد در گزارشی نوشت:هنوز نه مي دانيم «رجل سياسي» كيست و نه حتي مي توانيم با قطعيت راجع به گستره و شمول نظارت استصوابي شوراي نگهبان بر نامزدهاي انتخاباتي اظهارنظر كنيم. آن چنان كه تا پيش از انتخابات مجلس دهم، اين نظارت صرفا تا پيش از برگزاري انتخابات مرسوم بود و با از بین بردن قيد وقت از نظارت شوراي نگهبان درجريان رد صلاحيت «مينو خالقي»، شمول اين نظارت وسعتي نامحدودتر يافت.

در چنين شرايطي عباسعلي كدخدايي گفت: «رجل سياسي شخصيتي است كه هم از پرسشها سياسي درك روشني دارد و هم در توسعه ايده سياسي نظام جمهوري اسلامي ايران نقش موثري ايفا كرده باشد؛ يعني اينگونه نباشد كه صرفا فردي دركي از سياست داشته باشد، بلكه بايد فرد فعالي در حوزه سياسي باشد و نظريه داشته و حضور موثري هم در اين عرصه داشته باشد. همچنين پيش بيني شوراي نگهبان اين است كه مفهوم رجل مذهبي فراتر از اين تعاريف عُرفي است و منظور كساني هستند كه بتوانند در ترويج مذهب رسمي كشور نقش موثري ايفا كنند. در حوزه مدير و مدبر بودن هم نكاتي آورده ايم ازجمله اينكه همكارانِ داوطلب هم هنگام عضویت در انتخابات معرفي شوند تا ببينيم شخصي كه براي رياست جمهوري داوطلب شده، مي تواند چند نفر را جهت اداره كشور به دور خود جمع كند؟»

دایره اختیارات انتخاباتی شورا در حال زیاد کردن یافتن است؟ ، مدل تازه نظارت استصوابی شورای نگهبان

كدخدايي البته بلافاصله به مخالفت اعضاي كميسيون مشورتي مجلس، شوراي نگهبان و وزارت كشور اشاره كرده و مي گويد: «اين مطلب به اين شكل راي نياورد و به جاي همكار، بحث مشاوران پذيرفته شد. » او ولی در ادامه مسائلي را مطرح مي كند كه به نظر، نه تنها فاقد اعتبار حقوقي محكم هستند، بلكه اساساً امكان اجرايي شدن نيز ندارند. آن چنان كه سخنگوي شوراي نگهبان گفته هست، درصورت تصويب اين پيشنهاد، صلاحيت مشاوران كانديداي انتخاباتي، «قرينه اي براي مدبر بودن داوطلب مذكور» خواهد بود.

كدخدايي حتي از اين نيز فراتر رفته و صراحتا عدم صلاحيت مشاور يا مشاوران را دليلي براي ردصلاحيت كانديداي انتخاباتي عنوان مي كند. سخنگوي شوراي نگهبان همچنين با تشريح برخي از پيشنهادهاي اين شورا كه با مخالفت كميسيون مشترك مشورتي روبرو شده، عملا تلاش شوراي نگهبان براي گسترش هرچه بيشتر حيطه نفوذ خود بر شؤون متفاوت انتخابات را آشكار ساخته هست.

لایحه جامع انتخابات سال‌هاست در راهروها و اتاق‌های دولت و مجلس در رفت و آمد است و با این حال هنوز حتی وظیفه بعضی از مفاهیم اساسی و کلان انتخاباتی روشن نشده است.

واژه های کلیدی: سياسي | داوطلب | نگهبان | انتخابات | انتخابات مجلس دهم | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog