زانو پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان

زانو: پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان انتقال داده مشاهده تب کریمه کریمه کنگو

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات حاج رضایی از اندیشه های شفر و برانکو در دربی می گوید

دربی 85 با برتری کم جان پرسپولیس به آخر رسید ولی نکاتی در مورد این مسابقه وجود داشت که بیان این نکات کاملاً مهم به نظر می‌رسد. برانکو و شفر هر دو با تفکرات محاف

حاج رضایی از اندیشه های شفر و برانکو در دربی می گوید

حاج رضایی از اندیشه های شفر و برانکو در دربی می گوید

عبارات مهم : برانکو

دربی 85 با برتری کم جان پرسپولیس به آخر رسید ولی نکاتی در مورد این مسابقه وجود داشت که بیان این نکات کاملاً مهم به نظر می رسد. برانکو و شفر هر دو با تفکرات محافظه کارانه تیم ارزش را به زمین مسابقه فرستادند و این تفکر باعث شد تا دربی 85 کیفیت بالایی نداشته باشد. البته هم می توان نسبت به این تفکر انتقاد کرد و هم می توان حق را به این دو مربی داد ولی شفر همانند برانکو با توجه به جایگاه فعلی نیازی به محافظه کاری در این دیدار نداشت.

روحیه محافظه کارانه این دو مربی باعث شد تا نفس بازی گرفته شود آیا که هر دو تیم در وهله اول به گل نخوردن می اندیشیدند و تنها جهت رسیدن به گل، دنبال حوادث و اتفاقات بودند. نگاه مربی با مفسر و روزنامه نگار کاملاً تفاوت دارد و یک مربی می تواند با برد در یک مسابقه موقعیت خود را بهتر کند و مشتری های بهتری داشته باشد بخصوص در این بازی بزرگ که بینندگان زیادی دارد؛ دیداری که هم در داخل و هم در خارج از کشور به آن نگاه خاص ای می شود. سردمدار سبک بازی محافظ کارانه را می توان ژوزه مورینیو دانست که در دنیا سبک فوتبال او را به دفاع اتوبوسی می شناسند البته در دربی 85 دو تیم استقلال و پرسپولیس تا این حد با سبک ژوزه مورینیو بازی نکردند ولی با نگاه به بازی دو تیم می توان چشمه هایی از این سبک را در بازی سرخابی ها دید. بال های کناری هر دو تیم بخصوص پرسپولیس در نیمه اول عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و در واقع بازیکنان پرسپولیس حتی در خط هافبک هم بسیار ساکن بودند و در واقع ایستا بازی می کردند و تنها بشار رسن، بازیکن خلاق پرسپولیس بود که تحرک زیادی داشت.

در نیمه دوم مالکیت استقلال نسبت به حریف سنتی اش زیاد بود و می توان نتیجه عادلانه در این بازی را مساوی دانست. استقلالی ها در این دیدار همانند بازی های گذشته سبک قدیمی و سنتی خود را به نمایش گذاشتند و با ارسال های خسرو حیدری و وریا غفوری، به دنبال بازکردن دروازه حریف از روی هوا بودند ولی فقدان یک بازیکن سرزن در استقلال کاملاً به چشم می خورد و وقت های این تیم به این علت یکی بعد از دیگری از دست رفت. از سوی دیگر انتظار بازی قشنگ از این مسابقه شاید غیرمنصفانه باشد که این عنوان به تاریخ بازمی گردد و تاریخ نشان می دهد که بازی های این دو تیم کمتر جالب بوده آیا که زیاد دو تیم به فکر حفظ دروازه خود بودند. برانکو سال ها در کشور عزیزمان ایران حضور دارد و می داند که این بازی کاملاً خاص است و قطعاً شفر هم از اطرافیان خود از این عنوان مطلع شده است بود. خبر شفر بعد از بازی نشأت گرفته از روحیه آلمانی ها هست. او بعد از این بازی به طرفداران تیم استقلال گفت: «امشب غمگین باشید ولی از فردا حمله خواهیم کرد.» این جمله شفر را می توان کمی نقد کرد، شفر در دربی می توانست این تفکر را اجرا کند و این سبک بازی را به فردا نسپارد ولی این گونه کرد و با این سبک بازی بازنده از زمین خارج شد. البته بیان این عنوان هم مهم است که از وقت حضور شفر در استقلال تغییراتی در این تیم ایجاد شد و قطعاً آبی ها در آینده بهتر از این خواهند شد ولی دربی و برد در این بازی بزرگ می توانست سکوی پرتاب این مربی آلمانی باشد. استقلال در دربی نواقصی داشت که این نواقص را باید در مهره های این تیم جست وجو کرد،

آنها در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی همچون پژمان منتظری و مجتبی جباری را با هزینه اوج جذب کردند و این عنوان باعث شد تا دست ارزش جهت جذب مهره های دیگر خالی بماند ولی شفر می تواند اشتباه علیرضا منصوریان را تکرار نکند و در فصل نقل و انتقالات، مهره های کارآمدی را جذب کند و خود را جهت دربی بعدی آماده کند آیا که دربی 86 می تواند نقطه عطفی جهت استقلال شفر باشد. او می تواند تا آن وقت به خوبی تیم خود را جهت این دیدار مهیا کند و وقت کافی را جهت رسیدن به این مهم در اختیار دارد. بعضی ها خرده می گیرند که آیا یک مربی از ابتدا فلان بازیکن را به زمین نفرستاد که این عنوان جهت استقلال هم اتفاق افتاد و بعضی ها دنبال این سؤال هستند که آیا شفر به جباروف یا به جابر انصاری از اول بازی نداد؟ ولی باید بدانیم که یک مربی با تیمش زندگی می کند و ما تنها از قاب شیشه ای بازی تیم ها را می بینیم و این حق مربی است که در مورد ترکیب تیمش تصمیم گیری کند، شاید جباروف به علت نوع تاکتیک شفر دیر به میدان آمد یا جابر انصاری که مهاجم باهوشی است و جاگیری فوق العاده ای در مناطق خطر تیم حریف دارد، آمادگی مورد نیاز را جهت حضور در ترکیب مهم استقلال نداشت. این مباحث را باید در تمرینات تیم جست وجو کرد و هیچ کس نمی تواند نسبت به این عنوان خرده ای به مربی تیم بگیرد. با نگاه به دربی 85 می توان به آینده استقلال امیدوار بود، استقلال با مربی آلمانی خود روحیه جنگندگی را به دست آورده و تنها جهت رسیدن به پله های بالاتر به وقت و ابزار بیشتری نیاز دارد.

حاج رضایی از اندیشه های شفر و برانکو در دربی می گوید

روزنامه ایران

واژه های کلیدی: برانکو | مسابقه | استقلال | استقلال | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog