زانو پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان

زانو: پزشکی انتقال بیماری دانشگاه بیمارستان انتقال داده مشاهده تب کریمه کریمه کنگو

گت بلاگز اخبار پزشکی ابداع شیوه تازه جهت شبیه‌سازی مدارهای مغزی

محققان موسسه فرانسیس کرک در انگلیس، شیوه جدیدی را جهت شبیه سازی مدارهای الکتریکی مغزی اختراع کردند که در مقایسه با روش‌های پیشین بسیار جامع‌تر است.

ابداع شیوه تازه جهت شبیه‌سازی مدارهای مغزی

ابداع شیوه تازه جهت شبیه سازی مدارهای مغزی

عبارات مهم : محققان

محققان موسسه فرانسیس کرک در انگلیس، شیوه جدیدی را جهت شبیه سازی مدارهای الکتریکی مغزی اختراع کردند که در مقایسه با روش های پیشین بسیار جامع تر است.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در مغز مجموعه ای از نورون های اختصاصی وجود دارند که با اتصال به یکدیگر میکرومدارهایی را می سازند که امکان پردازش اطلاعات حاصل از حواس بویایی، شنوایی، بینایی و لامسه را فراهم می کنند. اطلاع از تعداد و نوع سلول های سازنده این میکرومدارها درک بهتری از نحوه پردازش اطلاعات پیچیده در مغز را فراهم می کند.

ابداع شیوه تازه جهت شبیه‌سازی مدارهای مغزی

تاکنون تلاش های زیادی جهت شبیه سازی میکرومدارهای الکتریکی مغز انجام شده؛ ولی هیچ یک قادر به ارائه تصویر جامعی از این مدارها نبوده اند.

تکنیک جدیدی که به وسیله محققان مورد استفاده قرار گرفته، محدودیت های پیشین را ندارد و جهت نخستین بار امکان شبیه سازی تمام 250 سلول سازنده یک میکرومدار را در بخشی از مغز یک موش که اطلاعات بویایی را پردازش می کند، فراهم کرده هست.

محققان موسسه فرانسیس کرک در انگلیس، شیوه جدیدی را جهت شبیه سازی مدارهای الکتریکی مغزی اختراع کردند که در مقایسه با روش‌های پیشین بسیار جامع‌تر است.

معمولا محققان از ویروس های برچسب گذاری شده است یا رنگ های باردار به همراه جریان الکتریکی جهت رنگ آمیزی سلول های مغزی استفاده می کنند. ولی این روش ها تمام سلول ها را برچسب گذاری نمی کنند یا موجب آسیب به بافت های مجاور می شوند.

محققان از طریق ایجاد مجموعه ای از حفره ها در نزدیکی نوک یک میکروپیپت با استفاده از ابزارهای نانومهندسی، توانستند ذرات باردار رنگ را در محدوده وسیع تری پخش کنند و بدهید ترتیب بدون آسیب زدن به سلول های مغز، تمام سلول های موجود در میکرومدار مورد مطالعه را رنگ آمیزی کنند. همچنین توانستند نسبت سلول های متفاوت موجود در این میکرومدار را اندازه گیری کنند. این اطلاعات سرنخی جهت تشخیص عملکرد این بخش از مغز به دست می دهد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications انتشار یافته است.

ابداع شیوه تازه جهت شبیه‌سازی مدارهای مغزی

واژه های کلیدی: محققان | باردار | استفاده | اطلاعات | الکتریکی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog